• Aktualności

            • Zbiórka dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim

            • Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza wszystkich do włączenia się  w świąteczną zbiórkę  dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim. Artykuły można dostarczać codziennie do biblioteki szkolnej w godzinach 7:00-15:00. Akcja potrwa do 8 grudnia.

            • Nauka przez doświadczanie

            • Uczniowie klasy 5a na lekcji biologii poznali budowę komórkową organizmów.W celu utrwalenia wiadomości chętni uczniowie wykonali model komórki zwierzęcej.

            • „Poznaj swojego sąsiada”

            • Uczniowie klas I-III wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Poznaj swojego sąsiada”.

              W ramach projektu przeprowadzono zajęcia, podczas których dzieci poznały dziedzictwo kulturowe, symbole narodowe, stolice, zabytki, wybitnych obywateli, sporty narodowe, zwyczaje oraz tradycje sąsiadujących ze sobą krajów- Polski i Czech. 

            • "Pippi Pończoszanka"

            • 25 października uczniowie klasy 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na sztukę  pt. "Pippi Pończoszanka". Przygody dziewięcioletniej, niesfornej dziewczynki i jej przyjaciół bardzo spodobały się dzieciom. Sztuka okazała się interesująca i wywołała dużo emocji wśród młodych widzów.

            • #Szkoła Pamięta

            • Uczniowie klasy 5a wzięli udział w akcji  #Szkoła Pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu, miejsca, społeczności. Na strzeleckim cmentarzu pod Pomnikiem Pamięci Rodaków, którzy zginęli na zesłaniu w obozach, więzieniach i łagrach w latach 1939-1956 zostały zapalone symboliczne znicze.

            • Nawigacja w każdą pogodę

            • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu realizowanego przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę”.

              Podstawowym celem zajęć jest wsparcie kondycji psychicznej uczniów oraz wyposażenie ich w narzędzia pomocne do radzenia sobie w różnych sytuacjach (wiedza, umiejętności, doświadczenia), reintegracja, odbudowa zespołu klasowego po okresie nauki zdalnej. Nauka konstruktywnego radzenia sobie w codziennych sytuacjach zapobiega problemom i zachowaniom ryzykownym. 

              W ramach szkolnej inicjatywy profilaktycznej będę realizowane w klasach VI  cykl lekcji wychowawczych pt. "Nawigacja w każdą pogodę".

            • #SzkołaPamięta

            • Szkolny Klub Wolontariusza również włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Celem akcji jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wolontariuszki wybrały się na pobliski cmentarz i zapaliły znicze m. in. pod pomnikiem Pamięci Rodaków, na pomniku Ludwiga Nostera oraz pana Tadeusza Federa.

            • Konkurs

            • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt 5 uczniów z klasy 3C w dużej świetlicy wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Psie Troski". Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 4 stycznia 2024 roku. Trzymamy kciuki!

            • Zabawy z Sigumą

            • W klasie I b aktywnie słuchamy muzyki. Dzieci dzięki metodzie Batii Strauss z wykorzystaniem gumy sensorycznej czerpią z muzyki piękno, wrażliwość, pomysłowość, rozwijają w sobie muzykalność, współdziałają w grupie, zespole dla osiągnięcia określonego celu, rozwijają motorykę dużą, małą oraz koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, przestrzegają ustalonych zasad, rozwijają pamięć, koncentrację i uwagę słuchową. 

          • Projektowanie modeli trójwymiarowych
            • Projektowanie modeli trójwymiarowych

            • Na dzisiejszych zajęciach z robotyki i programowania uczniowie nabywali umiejętności projektowania modeli trójwymiarowych i tworzyli własne przedmioty w nowoczesnej technologii 3D. Zajęcia miały na celu rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywnego myślenia, a także poszerzenie wiedzy z zakresu matematyki. Na kolejnych zajęciach projekty uczniów zostaną wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości”.

            • PRZERWA NA CZYTANIE

            • 24 października w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Kolejny raz wzięliśmy udział w MIĘDZYNARODOWEJ PRZERWIE NA CZYTANIE. Akcja pokazała, że czytanie jest fajne, że może być świetną zabawą, chwilą oddechu podczas pracy. Okazało się, że czytać można wszędzie i na wszelkie sposoby. Czytaliśmy w bibliotece, na korytarzu, na sali gimnastycznej. Czytaliśmy stojąc, leżąc, siedząc wygodnie albo pod stołem :-)

              Nieważne jest miejsce, ważne że choć na kilka minut przenieśliśmy się w świat baśni, wierszy i książkowych przygód.

            • #Szkoła Pamięta

            • Dnia 24 października uczniowie z klasy IV b wraz z wychowawcą odwiedzili strzelecki cmentarz, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję #Szkoła Pamięta zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie zapalili  znicze pod Pomnikiem Pamięci Rodaków, którzy zginęli na zesłaniu w obozach, więzieniach i łagrach w latach 1939-1956, na grobie łączniczek, szeregowych Wojska Polskiego, na pomniku niemieckiego malarza Ludwiga Nostera  oraz byłego burmistrza i nauczyciela pana Tadeusza Federa.

            • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

            • W klasie III B, 20 października zrobiło się przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Uczniowie na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet malinki i borówki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, a potem przygotowaliśmy talerzyki, miseczki, nożyki, łyżki, deseczki i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły swoje produkty, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. 

            • Kiszenie kapusty

            • Jesień to pora zbioru darów natury i przygotowywania z nich zdrowych przetworów. Uczniowie klasy 2 B z dużym zaangażowaniem kisili kapustę, realizując jedno z działań programu Owoce i warzywa w szkole.

            • WIELKI SUKCES DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PRZEŁAJACH

            •        W dniu 19 października 2023 r. w Babimoście, w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, odbyły się Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Ogromnym sukcesem w kategorii „Igrzyska dzieci” zakończył się bieg sztafetowy 6 x 800 m dziewcząt reprezentujących   szkołę SP 2. Biegaczki w składzie: Lilia Sobczak, Nikola Stechnij, Zuzanna Szuba, Martyna Ankowska, Michalina Kubiak, Zuzanna Chmara (rezerwowe: Zofia Huber, Nadia Skomorowska) zameldowały się na mecie na II miejscu, zdobywając srebrny medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
                   Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy, którzy w bardzo wyrównanej stawce, zajęli VII miejsce. Chłopcy pobiegli w składzie: Gracjan Michalski, Alex Tatała, Igor Domaradzki, Leon Neuman, Kamil Drewniak, Błażej Madej (rezerwowi: Michał Namysłowski, Ksawery Kubiś).

              Opiekunem obu drużyn jest p. Krzysztof Borek.

            • MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

            • W dniu 11 października 2023 r. nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich byli organizatorami Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych na dystansie 6 x 500 m. Zawody zgromadziły ok. 250 uczestników powiatu strzelecko – drezdeneckiego, a zwycięskie szkoły awansowały do Finałów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się 19 października w Babimoście.

              Wyniki zawodów:

              Igrzyska Dzieci dziewczęta 2011 i młodsze

              1. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
              2. SP 2 Strzelce Krajeńskie
              3. SP Bobrówko
              4. SP 3 Drezdenko
              5. SP Gościmiec
              6. SP 1 Strzelce Krajeńskie
              7. SP 1 Drezdenko
              8. SP Zwierzyn
              9. SP Ogardy

              Igrzyska Dzieci – chłopcy 2011 i młodsi

              1. SP 3 Drezdenko
              2. SP 1 Strzelce Krajeńskie
              3. SP Trzebicz
              4. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
              5. SP 2 Strzelce Krajeńskie
              6. SP 2 Drezdenko
              7. SP Zwierzyn
              8. SP Ogardy
              9. SP Bobrówko

              Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2008 – 2009 dziewczęta

              1. SP 1 Strzelce Krajeńskie
              2. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
              3. SP 2 Strzelce Krajeńskie
              4. SP Zwierzyn

              Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2008 – 2009 chłopcy

              1. SP 2 Strzelce Krajeńskie
              2. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
              3. SP 1 Strzelce Krajeńskie
              4. SP 1 Drezdenko
              5. SP Zwierzyn
              6. SP Bobrówko

              Licealiada – dziewczęta

              1. LO Strzelce Krajeńskie
              2. CKZiU Strzelce Krajeńskie

              Licealiada – chłopcy

              1. LO Strzelce Krajeńskie
              2. CKZiU Strzelce Krajeńskie

              Składy reprezentacji SP2 Strzelce Krajeńskie:

              Igrzyska Dzieci – dziewczęta:

              1. Lilia Sobczak
              2. Nikola Stechnij
              3. Zuzanna Szuba
              4. Martyna Ankowska
              5. Michalina Kubiak
              6. Zuzanna Chmara
              7. Zofia Huber – rezerwowa
              8. Nadia Skomorowska – rezerwowa


               

              Igrzyska Dzieci – chłopcy:

              1. Oliwier Paluta
              2. Mateusz Gil
              3. Wojciech Siwek
              4. Jan Krzysiek
              5. Krzysztof Damijan
              6. Jakub Dyliński
              7. Adam Seliga – rezerwowy
              8. Aleksander Froś – rezerwowy

              Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta:

              1. Pola Gintrowska
              2. Sandra Graboś
              3. Zuzanna Pawelec
              4. Aleksandra Skałecka
              5. Hanna Wychowałek
              6. Anna Zielińska

              Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy:

              1. Gracjan Michalski
              2. Alex Tatała
              3. Igor Domaradzki
              4. Leon Neuman
              5. Ksawery Kubiś
              6. Błażej Madej
              7. Kamil Drewniak – rezerwowy
              8. Michał Namysłowski - rezerwowy