• "Spotkania z ciekawymi ludźmi"

• Dzisiaj gościliśmy w szkole Burmistrza Strzelec Krajeńskich Pana Mateusza Federa.  Pan burmistrz opowiadał młodzieży o swoim dzieciństwie, latach spędzonych w murach naszej szkoły, a także o pracy, która daje mu wiele satysfakcji. Dwie godziny lekcyjne szybko minęły.

• Zajęcia kulinarne

• W naszej szkole rozwijamy pasje i zainteresowania uczniów. Zajęcia kulinarne cieszą się dużą popularnością.

Przygotowujemy pyszności, uczymy się posługiwania sprzętami kuchennymi, dbamy o bezpieczeństwo i higienę pracy.

Uczymy się pracy w zespole, integrujemy się, a przede wszystkim dobrze bawimy.

Sprzęt wykorzystywany podczas zajęć zakupiony został w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

• Bal karnawałowy

• Fotorelacja z balu karnawałowego dla klas I-III. Zdjęcia wykonywały uczennice ze Szkolnego Koła Reportera ,,W obiektywie''.

Sprzęt wykorzystany podczas realizacji zdjęć został zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

• Tłusty czwartek w klasie 8a

• Tłusty czwartek to staropolska tradycja - czas, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Ponieważ należy pielęgnować tradycje, uczniowie klasy 8a degustowali pyszne pączki. Poznali krótką tradycję tego święta oraz popularne powiedzenia z nim związane. Nie zabrakło również zabawy i śmiechu, ponieważ odbyły się zawody jedzenia pączka na czas.

To klasowe świętowanie było doskonałym sposobem na integrację oraz poznawanie i kultywowanie zwyczajów i tradycji polskich.

• Słodki czwartek

• W  klasie 2B  tłusty czwartek minął słodko. W tym dniu nie liczyliśmy kalorii :). Bo jak szaleć, to szaleć. Słodkiego Czwartku !!!

• Walentynkowa lekcja angielskiego

• Podczas lekcji j. angielskiego uczniowie klasy IIa poznali słownictwo związane ze świętem zakochanych, nauczyli się składać życzenia walentynkowe oraz samodzielnie wykonali kartki walentynkowe.

• WALENTYNKI w Dużej Świetlicy

• Takie oto serca z klocków zbudowali wczoraj (14 lutego) chłopcy z klasy 5 a. Spodobały się one młodszej koleżance z klasy 3 a i po lekcjach też serce z klocków skonstruowała. Do tej zabawy wykorzystano klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystanie klocków w codziennej pracy świetlicy pobudza wyobraźnię, usprawnia motorykę małą oraz kształtuje myślenie przestrzenne u naszych uczniów.

• Walentynki w klasie 4 A

• Dzień 14 lutego upłynął w naszej klasie w atmosferze miłości i przyjaźni. Wszystko to z okazji Walentynek. Dzień ten uważany jest nie tylko jako święto zakochanych, ale także jako dzień przyjaźni. Podczas walentynkowych zajęć dużo się działo: wspólne tworzenie serca klasowego, wzajemne  obdarowywanie się dobrymi życzeniami wypisywanymi na serduszkach, pojawiły się również drobne upominki i słodkości. Czas walentynkowy był dla uczniów czasem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni.

• Mistrzostwa Szkoły w Halowych Sztafetowych Biegach Sprinterskich

• 24 stycznia, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Halowych Sztafetowych Biegach Sprinterskich. Uczniowie rywalizowali na dystansie 6x80m. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody w postaci pucharów oraz słodycze, pozostałe drużyny dyplomy. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego K. Borek, W. Czerniak, D. Nowicka.

Serdecznie dziękujemy piekarni MAXAN za pyszne pączki oraz Piekarni Aleksandra Sprawki za słodkości w postaci bułek oraz dziewczynom z klasy 8A za ciasta.

Klasy 4

Dziewczęta (1 miejsce - 4B, 2 miejsce - 4A, 3 miejsce - 4C)

Chłopcy (1 miejsce - 4B, 2 miejsce - 4C, 3 miejsce 4A)

Klasy 5

Dziewczęta (1 miejsce - 5A, 2 miejsce - 5C, 3 miejsce - 5B)

Chłopcy (1 miejsce - 5A, 2 miejsce - 5C)

Klasy 6

Dziewczęta (1 miejsce - 6B, 2 miejsce - 6A)

Chłopcy (1 miejsce 6A, 2 miejsce - 6B, 3 miejsce - 6C)

Klasy 7

Dziewczęta 1 miejsce - 7A

Chłopcy 1 miejsce - 7A

Klasy 8

Dziewczęta (1 miejsce - 8B i 8D, 2 miejsce - 8C, 3 miejsce - 8A)

Chłopcy (1 miejsce - 8A, 2 miejsce - 8C, 3 miejsce - 8B, 4 miejsce - 8D)

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Akademia   Bezpiecznego   Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku. W akcji wzięło udział 60 pierwszoklasistów. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.