• Dzień Chłopaka w kl.7b

• Dziś na lekcji wychowawczej w kl.7 b świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były upieczone  przez jedną z dziewczynek  babeczki. Każdy Chłopak dostał ,,resoraka" oraz  słodkie co nieco.

• Bieg Fair Play

• W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu z okazji Światowego Dnia Fair Play. Bieg Fair Play PKOL ( Polski Komitet Olimpijski), to ogólnopolska akcja dla dzieci i młodzieży promująca wartości etyczne zarówno w sporcie, jak i w życiu. Wydarzenie poprzedzono pogadanką na temat idei fair play.

• Sprzątanie świata

• W tym roku uczniowie klas I-III przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata - Polska". Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice naszej szkoły. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

• Dzień Jabłka

• Dziś dzieci z klas pierwszych przeprowadziły eksperyment z jabłkiem w roli głównej. Dzieci otrzymały dwa identyczne jabłka. Jedno miały taktować dobrze i mówić do niego same miłe rzeczy, a drugie miały traktować źle, obrażać. Wyniki eksperymentu pokazały że słowa również mogą zranić czasami nawet bardziej niż krzywda fizyczna. Pomimo tego, że zewnętrznie nic nie widać to w środku czujemy się źle i jesteśmy smutni. To była ważna lekcja. Na rozładowanie emocji uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ''RAZEM W KOSMOSIE''

• Klasa 3B właśnie przystąpiła do ekscytującego projektu edukacyjnego, który zabiera ich w kosmos! Mają już za sobą drugie zajęcia, podczas których dowiedzieli się mnóstwo ciekawostek o Układzie Słonecznym.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 6 -10 lat (klasy 0-3) i ma na celu zainspirowanie je do nauki o kosmosie i astronomii. Poprzez szereg interaktywnych zadań i eksperymentów, uczniowie będą mieli możliwość nauczenia się podstawowych faktów o układzie słonecznym, planetach, gwiazdach, a także zrozumienia podstawowych zasad, które rządzą naszym wszechświatem.

Projekt zakłada, że uczniowie mają podstawową wiedzę na temat układu słonecznego, planet i gwiazd, ale chcemy rozszerzyć tę wiedzę i zaszczepić w nich ciekawość, która skłoni ich do dalszego poznawania kosmosu poprzez eksplorację, interakcję i twórczość.

Projekt "Razem w Kosmosie" nie tylko stawia na edukację, ale także promuje wartości takie jak praca zespołowa, kreatywność i odpowiedzialność, które są niezbędne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.

• Sprzątanie świata

• Klasy II wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata".  Z wielkim zaangażowaniem przeszukiwały okolice szkoły i jeziora.

• Dzień Kropki w Dużej Świetlicy

• Jest taki dzień w roku, w którym   w  centrum uwagi znajduje się KROPKA.

To święto  kreatywności, rozwijania talentów i pasji.

15 września, jak wiele dzieci na całym świecie, tak i my świętowaliśmy w Dużej Świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego historia inspirowana jest książką Petera Reynoldsa „The Dot”. To opowieść o Vashti, dziewczynce przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki zachęcie ze strony nauczycielki: „Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”, Vashti odkrywa własne możliwości i uzmysławia sobie, że ogranicza ją TYLKO własna wyobraźnia.

• „SZTUKA EMOCJI”

• Mała Świetlica wspólnie z Dużą Świetlicą przystąpiły do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „SZTUKA EMOCJI”

• Dzień Kropki

• Uczniowie klas pierwszych 15 września obchodzili Dzień Kropki. Mówiono dużo na temat odkrywania własnych talentów, wiary we własne możliwości oraz kreatywności. W tym dniu połączono aktywność fizyczną na świeżym powietrzu z edukacją matematyczną. Rywalizacji w biegu po kropki towarzyszyła radość z zabawy, ale także z nauki. Dzieci kształtowały umiejętność przeliczania elementów oraz porównywanie liczebności zbiorów. Na koniec stworzyły kreatywny napis podsumowujący pierwsze dwa tygodnie pobytu w szkole.