• Mała świetlica

• Podczas zajęć na małej świetlicy dzieci wykonały samodzielnie ciastolinę. Ciastolina to masa plastyczna, która pod względem struktury przypomina zwykłą plastelinę. Formowanie ciasta wspaniale rozwija zdolności motoryczne dzieci, które są niebywale istotne podczas nauki pisania.

• Mała Świetlica

• W Małej Świetlicy ponownie wprowadziliśmy bardzo lubianą przez dzieci „lekcje ciszy”. Podczas tej chwili uczniowie doskonalą koncentrację uwagi. Dzięki skupieniu zwiększają efektywność swojej pracy i nauki, trafniej interpretują własne uczucia. Jest to czas do namysłu i odpoczynku od hałasu.

• Ich bastle Herbstmännchen

• Dzieci na zajęciach z języka niemieckiego tworzyły swoje jesienne ludziki. Uczniowie wykorzystali kolorowe jesienne listki. Wszyscy pracowali bardzo ciężko przy okazji powtarzając słownictwo dotyczące jesieni.

• Klockowy zawrót głowy

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy do świetlicy szkolnej różne rodzaje klocków konstrukcyjnych. Korzystając z dołączonych instrukcji Uczniowie budują domy, mosty, pojazdy i inne konstrukcje. Mogą również samodzielnie projektować konstrukcje własne. Zabawa klockami konstrukcyjnymi zachęca do kreatywnego i logicznego myślenia, stymuluje zmysły oraz pomaga ćwiczyć umiejętności społeczne.

• "Zabawy sztuką"

• Klasa 3a w ramach zajęć kreatywnych dołączyła do ogólnopolskiego projektu pt. "Zabawy sztuką". Za nami pierwsze zadanie. Okazuje się, że TWAL czyli "myślenie linią" wcale nie jest takie proste

• Zajęcia sensoryczne

• Podczas zajęć na Małej Świetlicy staramy się pobudzać kreatywność uczniów oraz kształtować współpracę w grupie. Dzieci podczas codziennych zajęć mogą nie tylko rozwijać swoje talenty, lecz również pracować nad lepszym wykształceniem motoryki małej.