• MISTRZOWIE ORTOGRAFII

• Uczniowie naszej szkoły: Karolina Sobol i Jakub Zborowski w sobotę -  28 maja uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Drezdenku. W konkursie brały udział drużyny z dziesięciu szkół z całego powiaty strzelecko-drezdeneckiego.

Nasi reprezentanci wypadli najlepiej i wygrali te niełatwe potyczki ortograficzne. Zdobyli I miejsce drużynowo, a Karolina ponadto III miejsce indywidualnie.

Opiekunem Karoliny jest pani M. Karkoszka, a Jakuba pani M. Plich.

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

• Lapbookowy zawrót głowy

• roku szkolnym 2021/2022, w bibliotece szkolnej, prowadzona była innowacja pedagogiczna pt. ,,Lapbookowy zawrót głowy”. Grupa uczniów, na podstawie przeczytanych utworów i obejrzanych wystaw, stworzyła piękne prace. Jeden lapbook - przewodnik po Berlinie powstał w ramach zabawy edukacyjnej ,,Miasta, miasta”, która została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem innowacji było pobudzenie zamiłowania do czytania, uwrażliwienie na literaturę, doskonalenie umiejętności ortograficznych, rozwijanie wyobraźni i logicznego myślenia, a także odkrywanie uzdolnień twórczych uczniów. Wystawę lapbooków można podziwiać w bibliotece szkolnej.

• Podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty

• 18 maja 2022 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych z naszego województwa.

Spotkanie laureatów i ich opiekunów z Panią kurator Ewą Rawą miało miejsce w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp.

Podczas uroczystości wręczono zaświadczenia i nagrody dla laureatów i podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Zborowski z klasy 8C, który jako jeden z nielicznych w województwie uzyskał tytuł laureata z dwóch przedmiotów – w przypadku Jakuba była to chemia i matematyka.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami Jakuba do konkursów sprawowały: Dorota Ganowska – nauczycielka chemii i Małgorzata Partyka – nauczycielka matematyki.

• "Mały Mistrz Ortografii"

• Uczniowie klas III Natalia Marciniak (kl. IIIc) i Szymon Waszak (kl.IIIa) wzięli udział w XII GMINNYM KONKURSIE OROGRAFICZNYM "Mały Mistrz Ortografii" w Szkole Podstawowej w Tucznie. Nasi uczniowie osiągnęli sukces!! Natalia zdobyła II miejsce, a Szymon miejsce III. Gratulujemy naszym Małym Mistrzom Ortografii i życzymy dalszych sukcesów.

• MEDALOWE SZTAFETY!

•    W dniu 17 maja 2022 r. w Słubicach, odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży ,,Festiwal sztafet”. Jak nazwa sugeruje, zawodnicy rywalizowali w biegach rozstawnych.
                    W kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2009 i młodsze) nasze dziewczęta zdobyły dwa medale: złoty w sztafecie szwedzkiej (400-300-200-100) i srebrny w sztafecie 4x100m. Złote medalistki to: Aleksandra Dyda,  Malwina Krzyszewska, Justyna Krzyszewska, Zofia Chojecka, srebrne: Lilia Sobczak, Zofia Chojecka, Karmen Kristel,  Justyna Krzyszewska.
                     W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy w składzie: Michał Przybysz, Adam Sankowski, Tomasz Ożarowski i Jakub Deniszczuk wywalczyli srebrny medal w sztafecie 4x100m, a w sztafecie szwedzkiej (600-400-200-100) brązowy w składzie: Dawid Ławrynowicz, Piotr Zieliński, Adam Sankowski, Michał Przybysz.
                     Ogromnym sukcesem zakończyła się klasyfikacja generalna zawodów - w obu kategoriach nasze drużyny odniosły zdecydowane zwycięstwa.

Opiekun drużyn: Krzysztof  Borek

• "Z darami natury świat nie jest ponury"

• Klasy III z sukcesem zakończyły realizacje zadań innowacji pedagogicznej "Z darami natury świat nie jest ponury". Uczniowie wykazali się  postawą  proekologiczną i kreatywnością w tworzeniu pięknych rzeczy, z tego co daje nam natura.

• KONKURSY DLA MIŁOŚNIKÓW LEKTUR I ORTOGRAFII

• W drugim tygodniu maja odbyły się w naszej szkole dwa konkursy dla miłośników języka polskiego.

Pierwszy – 11 maja -  to Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VII i VIII.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 30 uczniów. Musieli się oni zmagać z testem ortograficznym oraz dyktandem. Najlepsi okazali się:

- miejsce I: Jakub Zborowski (opiekun p. M. Plich)

- miejsce II: Karolina Sobol (opiekun p. M. Karkoszka)

- miejsce III: Ernest Płaskoń (opiekun p. I .Karkoszka)

GRATULUJEMY!

Karolina i Jakub będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Drezdenku, który odbędzie się 28 maja.

Trzymamy kciuki!:)

Natomiast 13 maja uczniowie klas VIII uczestniczyli w finale szkolnego konkursy sprawdzającego znajomość lektur obowiązkowych ,,Czytam, więc jestem”.  Celem konkursu jest przede wszystkim utrwalenie przed egzaminem ósmoklasisty wiadomości na temat lektur obowiązkowych. W finale uczestniczyło 15 uczniów, a wśród nich najlepsi okazali się:

- miejsce I ex aequo: Szymon Bałuk (op. p. M. Karkoszka) i Jakub Zborowski (op. p. m. Plich)

- miejsce II: Hanna Kamzelska (op. M. Karkoszka)

- miejsce III: Natalia Gaca (op. M. Karkoszka)

Serdecznie gratulujemy i wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminie!