• Aktualności

            • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            • Jesienna chandra nam nie straszna! 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Główna ideą tego dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.  Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów  i pozytywnych emocji. Od samego rana przy wejściu do szkoły uśmiechnięte uczennice witały uczniów oraz nauczycieli wręczając  "uśmiechnięte buźki".  Na korytarzu czekało zaś  "drzewko życzliwości", które niczym liśćmi pięknie ubarwiło się papierowymi dłońmi,  na których uczniowie, a także nauczyciele wpisywali  pozdrowienia oraz pozytywne życzenia i myśli. Ponadto, aby wzmocnić pozytywny nastrój uczestnicy zajęć pozalekcyjnych mieli okazję by spróbować swoich sił w kuchni,  gdzie  przygotowali smakowite babeczki, które  fantazyjnie udekorowali. Czasami wystarczy maleńki gest,  by wywołać na czyjejś twarzy uśmiech.  Pamiętajmy,  by być życzliwym na co dzień!

            • Wizyta Leśniczego

            • Dnia 21 listopada do naszej szkoły przybył Pan Leśniczy - Tomasz Jerczyński z Nadleśnictwa Smolarz, który przeprowadził niezwykle interesujące spotkanie z uczniami klas 2a, 3a i 3b. Tematem spotkania były przygotowania zwierząt do zimy, dokarmianie oraz ochrona środowiska naturalnego.

              Pan Leśniczy w przystępny sposób opowiedział dzieciom o tym, jak zwierzęta przygotowują się do trudnych warunków zimowych. Omówił różne strategie przetrwania, takie jak gromadzenie zapasów pokarmu, budowa schronień czy zmiana ubarwienia sierści. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie zwierzęta hibernują, a jakie pozostają aktywne przez całą zimę.

              Kolejnym tematem poruszanym przez Pana Leśniczego było dokarmianie zwierząt w okresie zimowym. Pan Leśniczy wyjaśnił, dlaczego nie zawsze jest to konieczne i jakie mogą być skutki niewłaściwego dokarmiania. Przekazał również praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta, aby nie zakłócać ich naturalnych zachowań i cyklu życiowego. Spotkanie z Panem Leśniczym było nie tylko edukacyjne, ale również bardzo inspirujące dla naszych uczniów. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi obserwacjami na temat przyrody.

              Pan Leśniczy odpowiadał na wszystkie pytania w sposób zrozumiały dla dzieci, co przyczyniło się do jeszcze większego zainteresowania tematem. Dziękujemy Panu Leśniczemu za wspaniałą wizytę i za podzielenie się swoją wiedzą z naszymi uczniami. 

            • " Program dla szkół"

            • Uczniowie klasy 5a w roku szkolnym 2023/2024  biorą udział w "Programie dla szkół", którego głównym celem jest kształtowanie wśród dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. Realizując jedno z zadań programu, podczas lekcji wychowawczej uczniowie przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Pysznej  degustacji towarzyszyła dyskusja na temat zdrowych przekąsek.

            • Akcja edukacyjna

            • Uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Krajową Administrację Skarbową - "Hazard? Nie daj się wciągnąć?        W szkole spotkania prowadzili pracownicy Urzędu Skarbowego w Drezdenku. Celem akcji edukacyjnej jest zmniejszenie liczby młodych ludzi uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych, w tym tych oferowanych w internecie oraz podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą hazard. 

            • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            • W dniach 16 - 17 listopada 2023 r. uczniowie z klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich, wzięli udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Każda klasa na lekcji matematyki  rozwiązywała  nietypowe zadania związane z tabliczką mnożenia. Niektórzy uczniowie po bezbłędnym rozwiązaniu zestawu przykładów z mnożeniem i dzieleniem otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji w SP 2 były nauczycielki matematyki:  Dorota Błaszak, Grażyna Grygorcewicz, Aneta Kamzelsa - Bęben oraz Renata Jażdżewska.

            • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            • W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 4b i 4c na lekcjach matematyki doskonalili swoje "tabliczkowe umiejętności". Kilkunastu z nich uzyskało tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia".

            • Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci

            • Nasza szkoła dołączyła do "Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu  dzieci"! Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.
              Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy.  Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę.  Uczyć widzieć więcej i lepiej. W naszej szkole odbyły się pogadanki oraz zajęcia z psychologiem dotyczące tego jak ważne jest bycie nieobojętnym na czyjąś krzywdę  oraz jak należy reagować na przemoc. Czasami wystarczy 10 sekund by komuś pomóc...

            • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

            • Dnia 15 listopada reprezentacje klas V -VIII rozegrały mecze w ramach Mistrzostw Szkoły. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie klasy zgłosiły swoje drużyny, w niektórych wystąpiły również dziewczęta. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, szczególnie gdy o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, z poszanowaniem przeciwnika oraz zasad gry. Klasyfikacja przedstawia się następująco: klasy V I miejsce V B II miejsce V A III miejsce V C klasy VI I miejsce VI A II miejsce VI C III miejsce VI B klasy VII – VIII I miejsce VII C II miejsce VIII A III miejsce ex aequo VIIB i VII A

            • Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół w Szachach Szybkich – Igrzyska młodzieży.

            • 14 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju szachowego, który odbył się w Sulechowie. Zespół w składzie: Aleksandra Skałecka, Wojciech Rybski, Wojciech Karkoszka, Kamil Drewniak zajął VII miejsce.

                  

                         WYNIKI ZAWODÓW:

               

              I miejsce       Szkoła Podstawowa nr 13  Gorzów Wlkp.,

              II miejsce      Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze,

              III miejsce     Szkoła Podstawowa nr 3 w Gubinie,

              IV miejsce     Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku,

              V miejsce      Szkoła Podstawowa Jasień,

              VI miejsce     Szkoła Podstawowa Nowa Sól,

              VII miejsce   Szkoła Podstawowa nr 2 Strzelce Krajeńskie,

              VIII miejsce    Szkoła Podstawowa nr 1 Zielona Góra,

              IX miejsce      Szkoła Podstawowa w Niwiskach,

              X miejsce       Szkoła Podstawowa nr 10 Gorzów Wlkp.,

              XI miejsce      Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogrodzie  Bobrzańskim,

              XII miejsce     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Otyniu,

              XIII miejsce    Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie,

              XIV miejsce    Zespół Edukacyjny Bytnica,

              XV miejsce     Szkoła Podstawowa nr 1 Strzelce Krajeńskie,

              XVI miejsce    Szkoła Podstawowa Ciosaniec,

              XVII miejsce   Szkoła Podstawowa w Sławie,

              XVIII miejsce  Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulęcinie,

              XIX miejsce    Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie,

              XX miejsce     Szkoła Podstawowa w Wiechlicach.

              Gratulujemy!

            • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH

            • Dnia 10 listopada 2023 r.  siedemnastu uczniów  z klas drugich i trzecich reprezentowało naszą szkołę w IX edycji konkursu „Wokół symboli narodowych”, którego organizatorem jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

              Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

               Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu 2023 r. 

            • Dzień Jeża

            • 10 listopada uczniowie klasy 2a świętowali Dzień Jeża. Podczas zajęć mieli okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Nie zabrakło także wspaniałych prac plastycznych przedstawiających małe, kolczaste zwierzątka.

            • Sukces szachistów !

            • Dnia 8 listopada odbyły się rozgrywki w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.

              I miejsce ( Igrzyska Młodzieży) zdobyli szachiści w składzie: Aleksandra Skałecka, Wojciech Karkoszka, Kamil Drewniak, Wojciech Rybski.

              Zespół wywalczył awans do turnieju na szczeblu wojewódzkim.

              III miejsce zajęła młodsza grupa szachistów w składzie: Bruno Kryl, Oskar Ostałowski, Antoni Tokarski.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

            • POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

            • Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju Unihokeja, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich.

              W kategorii Igrzyska Dzieci V miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Ankowska, Zuzanna Chmara, Michalina Kubiak, Nadia Skomorowska, Lilia Sobczak, Nikola Stechnij, Oliwia Stechnij. Zespół chłopców reprezentowany przez uczniów: Ivan Chopyk, Sebastian Galant, Nikodem Kostrzewski, Jan Krzysiek, Oskar Lewera, Wojciech Siwek, Sebastian Wudel uplasował się również na V miejscu.

              W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej uczennice:  Anna Banaszkiewicz, Klara Damijan, Sandra Graboś, Iga Grygorczyk, Gabriela Kicyk, Zuzanna Pawelec, Hanna Wychowałek, Anna Zielińska zdobyły IV miejsce.

              V miejsce uzyskali chłopcy: Miłosz Antczak, Szymon Antczak, Igor Domaradzki, Dominik Gorzko, Ksawery Kubiś, Błażej Madej, Gracjan Michalski, Leon Neuman, Alex Tatała.

            • Narodowe Święto Niepodległości

            • Uczniowie klasy 3b z okazji Narodowego Święta Niepodległości postanowiły wyrazić swoje uczucia wobec naszej Ojczyzny, pisząc serdeczne kartki dla Polski. Dzieci przekazały wyjątkowe życzenia dla Polski, zawierające wyrazy wdzięczności , szacunku i nadziei na przyszłość. 

            • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            • W dniu 10 listopada z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel. Na tę okoliczność uczniowie odśpiewali hymn, a następnie wysłuchali krótkiego montażu słowno - poetyckiego przygotowanego przez uczniów. Przedstawiony został krótki rys historyczny połączony z wierszami i prezentacją. Na holu szkoły została również wyeksponowana wystawa. Całość przygotowali nauczyciele historii we współpracy z kol. Iloną Nowak - Augustyniak i kol. Mateuszem Chojnackim.

            • I Gminny Konkurs wiedzy o wybitnych uczonych

            • Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Jankowska, Wojciech Karkoszka i Wiktor Przybył zdobyli pierwsze miejsce w I Gminnym Konkursie wiedzy o wybitnych uczonych w dziedzinie matematyki, biologii, chemii i fizyki organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Gratulacje dla zgranego zespołu.