• Koło chemiczne

• Podczas zajęć koła chemicznego " Laboratoria", uczniowie uczą się m.in. przez doświadczenie. Do przeprowadzenia wielu ciekawych eksperymentów wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbędzie się w dniach 1-7 czerwca 2023 r. pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD lub Tydzień Czytania) to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. OTCD jest obchodzony w setkach placówek przedszkolnych, szkolnych bibliotecznych, kulturalnych i wychowawczych w całym kraju.

Uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią bardzo serdecznie dziękują za zaproszenie  na czytanie w Bibliotece Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich. Dziś czytaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi -nauczycielami, osobami z #CentrumAktywnościSpołecznejwStrzelcachKrajeńskich. To wspaniała okazja dla uczniów, aby odkrywać świat książek i literatury oraz rozwijać swoje umiejętności czytania.

• Piknik Rodzinny

• Fotorelacja z warsztatów plastycznych podczas Pikniku Rodzinnego. Wasza frekwencja nas bardzo mile zaskoczyła! DZIĘKUJEMY!

• Drużyna „Mistrzów Ortografii”!

• Dnia 30 maja br. odbył się w Drezdenku XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” organizowany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Miło nam oznajmić, że w rywalizacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ernest Płaskoń (kl. 8d) i Remigiusz Sęk (kl.8d) zdobyła zwycięski puchar! W zmaganiach indywidualnych Ernest zajął miejsce 2., natomiast Remek 4., co i tak przełożyło się na sukces! Praca zespołowa górą! :)

Gratulujemy zwycięzcom i opiekunce chłopców p. I. Karkoszce.

• Dzień Mamy

• We środę 31 maja uczniowie klasy 2 c wraz z wychowawczynią zaprosili do swojej klasy Najmilszych Gości aby wspólnie świętować Dzień Mamy.  W kameralnym nastroju Mamy podziwiały popisy artystyczne swoich pociech, przyjmowały życzenia, całuski i upominki. Wzięły udział we wspólnej zabawie z nagrodami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla Mam i równie słodkiej niespodzianki lodowej dla dzieci z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.