• Chciałbym mieszkać w zamku…

• Na lekcjach j. angielskiego uczniowie klas: IIa i IIb poznali ostatnio słownictwo związane z domem oraz nauczyli się opisywać, co znajduje się w poszczególnych pomieszczeniach. Zdobytą wiedzę wykorzystali tworząc prace projektowe „Chciałbym mieszkać w zamku…”. Wykonali rysunki zamków oraz napisali krótkie opisy swoich budowli. Zachęcam do obejrzenia prac.
              A. Dragan

• "Mam sposób na zapamiętywanie"

• Dzieci z klasy 3 a w ramach zajęć "Mam sposób na zapamiętywanie" wykorzystały pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Klocki najpierw posłużyły nam do ćwiczenia pamięci i koncentracji uwagi. Następnie uczniowie stworzyli z nich makiety wiosenne by dzień zakończyć uśmiechem.

• Jak obliczamy obwody wielokątów?

• Uczniowie klasy 3 C w czasie zajęć z edukacji matematycznej doskonalili  umiejętność obliczania obwodów figur.

Po zadaniach związanych z obliczeniami obwodów kwadratów i prostokątów  przeszli do wielokątów.

Wykorzystując pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie stworzyli przeróżne figury, o różnych kształtach i liczyli ich obwody.

Dzieci bawiły się wyśmienicie ucząc się zarazem tego, w jak prosty sposób można obliczyć obwody powstałych figur.

• Konkursy biblijne - etap rejonowy

• W dniu 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej Biblista Junior – etap rejonowy. Konkurs skierowany był dla uczniów klas 4-6.

Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Graboś (kl. 6a), Jan Krzysiek (kl. 5c) oraz Michał Sawicki (kl. 5c). Uczniowie pisali test ze znajomości Ewangelii według św. Mateusza. Po części pisemnej Sandra zakwalifikowała się do części ustnej. Niestety nie udało się jej przejść do finału. Następnego dnia odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej Młody Biblista – etap rejonowy, skierowany dla uczniów klas 7-8. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wituszko (kl. 8b), Krzysztof Wituszko (kl. 8b) oraz Jan Kamzelski (kl. 8b). W pierwszej części konkursu uczestnicy pisali test ze znajomości Dziejów Apostolskich. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie z naszej szkoły zakwalifikowali się do części ustnej.  W finale w Paradyżu (21 marca) reprezentować nas będzie Krzysztof Wituszko, który zajął I miejsce w etapie rejonowym. Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Krzysztofowi gratulujemy awansu do finału i życzymy powodzenia.

• Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami

• Dnia 24 lutego 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Kraj. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny  dla uczniów klas IV – VI  pt. „Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami”.  Celem konkursu  było wyłonienie spośród uczniów klas IV - VI naszej szkoły „mistrza ortografii”. Uczniowie rozwiązywali test ortograficzny, który zawierał 26 zadań i dotyczył podstawowych zasad  pisowni wyrazów.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów  z klas IV, V i VI, a nad jego  prawidłowością czuwała komisja w składzie - p. Monika Karkoszka i p. Agnieszka Kiona.

Mistrzynią „walki z bykami” została uczennica klasy 6 b – Iga Grygorczyk (204 p.), II miejsce  zdobyła Julia Johansen z kl. 6 c (194 p.), na miejscu III uplasował się Wojciech Karkoszka również z klasy 6 c (192 p.).

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!