• Mikołajki klasa II B

• Do klasy II B również zawitał Mikołaj. Dzieci były zachwycone prezentami od Niego. W tym dniu ubierały choinkę w samodzielnie wykonane ozdoby. Uczniowie również z okazji Mikołajek byli w kinie na filmie pt.,, Świąteczna Niespodzianka”.

• Kalendarz adwentowy

• Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu na Klasowy Kalendarz Adwentowy!

Kalendarz adwentowy odlicza kolejne dni pomiędzy pierwszym dniem Adwentu a Wigilią Bożego Narodzenia. Naocznie pokazuje zbliżanie się wyjątkowego dnia, co potęguje uczucie radosnego oczekiwania.

Komisja konkursowa oceniała prace według następujących kryteriów:

- prawidłowość wykonania zadania,

- oryginalność i pomysłowość,

- estetyka wykonania.

Chcecie wiedzieć, który kalendarz skradł serca jury? Odpowiedź znajdziecie na zdjęciach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich nagród.

Organizatorzy:

Paulina Furmańska

Dorota Woźniak-Białas

• Mikołajki w klasie 4a

• Mikołajki to doskonała okazja do oderwania się od codzienności szkolnej. Na ten szczególny dzień wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. Dużo uśmiechu, prezentów,  słodkości, i wspólne ubieranie własnoręcznie wykonanej choinki to wszystko w klasie 4a.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w przygotowaniu Mikołajkowego dnia.

• Mikołajki

• Takie powitanie wywołuje uśmiech na twarzy. Nasi uczniowie przez cały rok byli bardzo grzeczni, dlatego dziś otrzymali słodki upominek od Świętego Mikołaja i jego pomocnicy.

• Mikołajki

• Uczniowie klasy 3b i 3c w ramach „Mikołajek”  pojechali na wzruszający film - „Bella i Sebastian”. To opowieść o dziesięcioletnim chłopcu, który niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Głównym zajęciem Sebastiana jest  mało ekscytująca pomoc w owczarni. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela.  Przygody, które wspólnie przeżywają wprowadzają widza w stan różnych emocji: wzruszenia,  radości, smutku i miłości jaką można obdarzyć czworonożnego przyjaciela.

Uczniowie jak i nauczyciele nie kryli łez w czasie końcowych scen filmu.

• Wyjazd do Teatru im. J. Osterwy

• 1 grudnia 2022 r. w ramach Mikołajkowych Spotkań Baśniowych klasy IVc i V c wraz z opiekunkami: p. G. Grygorcewicz, p. A. Kioną i p. M. Karkoszką wyjechały do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl  teatralny pt. Piękna i Bestia. Piękna i Bestia  to baśń o klątwie, która zadufanego w sobie księcia przemieniła w budzącego odrazę dzikiego zwierza i o uwięzionej w jego zamku pięknej dziewczynie, nieświadomej tego, że tylko jej miłość może zdjąć zaklęcie i na powrót przemienić potwora w człowieka. Spektakl przygotowany został przez zespół gorzowskiego teatru i dostarczył małym widzom nie lada emocji. Piękna i Bestia zachwyciła widzów wszystkim -  scenariuszem, scenografią, kostiumami, muzyką, śpiewem, a gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami i owacjami. Nasi  uczniowie mieli przyjemność oglądania sztuki z pierwszych rzędów, a nawet przybicia symbolicznej piątki z aktorami. Po spektaklu na każdego widza czekała słodka niespodzianka wręczona przez Mikołaja:)

• Warsztaty mikołajkowe w klasie IIc

• Uczniowie klasy IIc w oczekiwaniu na Mikołaja wzięli udział w Warsztatach mikołajkowych.  Zajęcia przygotowały  dla nas w przemiłej, świątecznej atmosferze Panie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich.
              Bardzo dziękujemy za doskonałą zabawę i moc niezapomnianych wrażeń!

• "Świąteczna niespodzianka"

• Uczniowie klas 1 wybrali się do kina w Gorzowie Wlkp. na film pt. "Świąteczna niespodzianka", który wprowadził ich w zimowy, świąteczny nastrój.

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Wyniki

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Jesień wokół nas" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich został  rozstrzygnięty!

Na konkurs wpłynęły 93 prace z całej Polski, z 16 różnych ośrodków i szkół. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

JULIA BARYŁA - klasa 4 c (op. K. Woźniak-Ancuta)

OSKAR GIERŁOWSKI - klasa  2 b (op. M. Sicińska)

Prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Ośrodku.

Serdecznie gratulujemy !

• Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach

• Podczas rozgrywanym w Sulechowie Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużyna naszej szkoły zajęła 4. miejsce w gronie 16 drużyn.  Gratujemy serdecznie i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich Lenie Waliszewskiej, Jakubowi Woźniakowi, Tomaszowi Walendziakowi, Jankowi Stasiakowi i Pawłowi Kęszczykowi. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Daria Nowicka

• KALENDARZ ADWENTOWY W BIBLIOTECE

• W bibliotece szkolnej znajduje się KALENDARZ ADWENTOWY. Pierwszy czytelnik, który wypożyczy książkę danego dnia oraz udzieli prawidłowej odpowiedzi na zadane mu pytanie, otrzyma upominek.

Zapraszamy do zabawy.

• ANDRZEJKI

• Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa.

Środa - 30 listopada 2022r. w SP2 przebiegała  pod hasłem wróżb  andrzejkowych. Od drugiej przerwy, na holu szkoły, każdy mógł sobie powróżyć. Uczestnicy „andrzejkowych szaleństw” z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii albo losowali magiczne bileciki z nazwami zawodów jakie będą wykonywać w przyszłości. Katalog wróżb był obszerny, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

W rolę wróżbitów wcielili się uczniowie z Prezydium Samorządu Uczniowskiego.