• W Szkole od ponad 20 lat prężnie działa Uczniowski Klub Sportowy, w ramach którego nauczyciele wychowania fizycznego pozyskują ogromne dotacje z Urzędu Gminy Strzelce Krajeńskie (ok. kilkunastu tysięcy złotych rocznie). Za te środki zakupiono wysokiej jakości sprzęt sportowy (piłki, kolce lekkoatletyczne, stroje sportowe itp.) używany zgodnie z przeznaczeniem na lekcjach wychowania fizycznego, jak i zajęciach pozalekcyjnych.

W szkole prowadzone są projekty: Lekkoatletyka dla każdego! oraz Szkolny Klub Sportowy, w których aktywnie uczestniczą uczniowie wszystkich klas.

Najzdolniejsi, wyłonieni ze szkolnych zawodów, reprezentują szkołę, gminę i powiat w corocznych zawodach sportowych objętych Kalendarzem Imprez Szkolnego Związku Sportowego Ziemia Lubuska. Co roku sportowcy naszej szkoły na wyżej wymienionych zawodach zdobywają od kilku do kilkunastu medali, przedłużając passę sukcesów starszych kolegów  z Gimnazjum (dwukrotnie zwyciężyliśmy, a trzykrotnie zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów). Największe sukcesy odnoszą lekkoatleci, którzy zdobywają medale w biegach przełajowych i na bieżni. Najlepsi reprezentowali  województwo w ogólnopolskich zawodach halowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego corocznie organizują zawody sportowe na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym: w biegach przełajowych, w lekkiej atletyce, piłce koszykowej.