• Zajęcia z Photonem

• Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia edukacyjnego, Photon-a, który został zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Zajęcia te pozwoliły na rozwijanie różnorodnych umiejętności uczniów, takich jak myślenie krytyczne, kreatywne i analityczne, jednocześnie zapewniając im wspaniałą zabawę i pozytywne doświadczenia.Photon to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które pozwala na naukę programowania i korzystania z nowych technologii w sposób interaktywny i przyjazny dla dzieci. Dzięki tym zajęciom, uczniowie z klasy 2b mieli okazję poznać nowy sposób rozwiązywania problemów, wykorzystując w pełni potencjał komputerów.Uczniowie byli bardzo entuzjastyczni w trakcie tych zajęć i chętnie uczestniczyli w procesie nauki poprzez zabawę. Udało się zainspirować ich do kreatywności i rozwijania umiejętności w sposób innowacyjny i nowoczesny.

• Konkursy przedmiotowe Lubuskiego Kuratora Oświaty

• Zakończyły się wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Z ogromną dumą i radością informujemy, iż  uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych uczniów w województwie lubuskim zdobywając tytuły laureatów i finalistów. Uczniowie Iga Grygorczyk i Wojciech Rybski uzyskali najlepsze wynik w województwie z j. polskiego i historii.

Oto nasi laureaci, finaliści oraz ich opiekunowie:

IGA GRYGORCZYK- klasa 6 B opiekun p. MONIKA KARKOSZKA

WOJCIECH RYBSKI– klasa 7A opiekun p. AGNIESZKA KOLASA

WOJCIECH KARKOSZKA – klasa 6 C opiekun p. AGNIESZKA KOLASA

PAWEŁ KĘSZCZYK – klasa 8 D opiekun p. DOROTA BŁASZAK

• ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą - po amerykańskiej - na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę       trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.
              Święto 3 Maja zostało przywrócone  w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL. Od 1990 roku  3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

Z okazji 232  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w holu głównym szkoły zagościła wystawa prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły z klas VI-VIII.

Ekspozycja została przygotowana przez nauczycieli: Agnieszkę Kolasę, Roberta Lange.

• Lekcje obywatelskie w urzędzie miejskim

• W marcu i kwietniu uczniowie klas ósmych, w ramach wiedzy o społeczeństwie, uczestniczyli w lekcjach obywatelskich w urzędzie miejskim. Zajęcia, w ciekawy sposób, prowadził burmistrz Mateusz Feder, który opowiadał o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz o budżecie i zadaniach gminy. Uczniowie oglądali insygnia gminy a także poczet burmistrzów Strzelec Krajeńskich. Na każdej lekcji była możliwość zadawania pytań związanych z ojczyzną lokalną.

Na zakończenie miała miejsce mała wycieczka po urzędzie miejskim, w czasie której ósmoklasiści zobaczyli gabinet burmistrza oraz salę ślubów.