• Dzień Kobiet w 1 c

• „Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.

Wszystkie panie i dziewczynki,

dziś dostaną upominki, ale jeszcze są życzenia:

zdrowia i radości, mniej zmartwień na głowie!

Tego w Dniu Kobiet szczerze

życzą Wam z 1 c rycerze!”

Inf. M. Chmara

• Dzień Kobiet

• W klasie 1 A chłopcy zrobili swoim koleżankom niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Obdarowali je prezentami.

Inf. Agnieszka Herbet

• DZIECIAKI WSPIERAJĄ ZWIERZAKI

• W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy i akcesoriów dla podopiecznych ze Schroniska "Arka dla Zwierząt" w Strzelcach Krajeńskich. Celem akcji jest uświadomienie i uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt, pokazanie jak sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji bezdomnych czworonogów.

Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu za zaangażowanie i włączenie się w akcję charytatywną.

Inf. P. Furmańska, A. Przybył

• Spotkania z ciekawymi ludźmi

• W czwartek 29.02.2024 roku gościliśmy w naszej szkole pana Jarosława Czyrniańskiego, absolwenta strzeleckiego ZSCKU i  AWF-u w Poznaniu. Obecnie jest on pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.  Pasją pana Jarosława jest turystyka górska, o której opowiadał młodzieży. Uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt niezbędny do pieszych wędrówek wysokogórskich.  Dziękujemy za przybycie i bardzo ciekawe opowieści.

Informacja: Andrzej Bajko

• Lepimy z gliny

• W związku z realizacją bloku tematycznego „Świat sprzed stu lat" uczniowie klasy 2b zdobywali wiedzę na temat licznych wynalazków, które, w udoskonalonej formie ułatwiają życie ludziom w obecnych czasach. Dzieci poznały też stare zawody, takie, jak:  bednarz, kowal, woziwoda, garncarz i wiele innych. Praca garncarza zainspirowała uczniów do podjęcia próby samodzielnego wykonania przedmiotów codziennego użytku z kolorowych mas plastycznych i gliny. Nauka przez doświadczanie.

Informacja: Joanna Grochała

• Wizyta w bibliotece

• 29 lutego klasa 2a wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich.

Spotkanie rozpoczęło się od wywiadu z paniami bibliotekarkami, a następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali z jej księgozbiorem oraz obejrzeli najmniejszą i największą książkę.

Dzieci na koniec otrzymały miłe upominki.

Inf. Katarzyna Cybulska

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W „DWA OGNIE”

• Dnia 9 lutego uczniowie klas IV i V rywalizowali o tytuł mistrza szkoły w popularnej grze  „Dwa Ognie”.

Wyniki zawodów:

klasy IV

I miejsce - IV c

II miejsce - IV b

III miejsce - IV a

klasy V

I miejsce - V b

II miejsce - V a

III miejsce - V c

Fotorelacja poniżej.

Informacja: Nauczyciele wychowania fizycznego.

• WALENTYNKI

• Walentynki to dzień przyjaźni i miłości. Święto zakochanych celebrujemy 14 lutego. Najhuczniej obchodzi się je w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Do Polski walentynki dotarły w latach 90 ubiegłego wieku.

Nasz Samorząd Uczniowski już dziś wręcza kartki i upominki wszystkim zakochanym i zaprzyjaźnionym.

Informacja: Wioleta Roćko-Woźniak

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach akcji w klasach 1-3 odbyły się zajęcia, podczas których dzieci obejrzały kreskówki z cyklu „Owce w sieci” i wykonały plakaty promujące bezpieczne korzystanie z Internetu.

Informacja: Katarzyna Cybulska

• ,,Języków łamanie przez wierszykowanie”

• Dnia 07.02.2024 roku odbył się szkolny etap konkursu logopedycznego ,,Języków łamanie przez wierszykowanie”. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty, recytując wiersze z trudnościami logopedycznymi. Każde wystąpienie było wyjątkowe i pełne emocji. Nagrodzone zostały:

Julia Młynarz (kl. 3B) - I miejsce

Pola Grynicz (kl. 3C) - II miejsce

Ekaterina Laskowska (kl. 3C) - III miejsce

Julia i Pola zakwalifikowały się do gminnego etapu konkursu, który jest organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Kremera w Bobrówku.

informacja: Aleksandra Ciszowska

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• W dniu 5 lutego 2024r. uczniowie kl. IVb mieli spotkanie z ratownikiem medycznym. Przypomniano zasady korzystania z numeru alarmowego, a następnie uczniowie uzyskali niezbędne informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli możliwość udziału w ćwiczeniach praktycznych.

• PODSUMOWANIE KONKURSU „ WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”

• 10 listopada 2023 r. siedemnastu uczniów  z klas drugich i trzecich reprezentowało naszą szkołę w  IX edycji konkursu historycznego „Wokół symboli narodowych”, którego organizatorem jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w grudniu 2023 r.

W klasyfikacji ogólnej:

I miejsce zajęła Maria Mariańska (III c)

II miejsce – Alicja Najmoła (II c),  Jerzy Iberhan (III c), Antoni Tokarski (III c),  Pola Chrebor (II c), Przemysław Twardosz (II a)

III miejsce – Liwia Adamczak (II b), Tomasz Feder (II c), Filip Dziurłaj (II a), Jan Dyliński (II c), Oskar Gierłowski (III b), Kacper Gancarz (III b)

IV miejsce – Nadia Styczeń (II a), Alicja Szust (II c), Adam Wcisło (III c), Aleksander Sobczak (II a), Oskar Ostałowski (II b)

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 2 lutego 2024r. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Koordynator konkursu: Agnieszka Kolasa

Zdjęcia: Aleksandra Przybył